De vraag die ons gesteld werd vanuit gemeente Mook en Middelaar
Hoe maken we het hart van Plasmolen aantrekkelijker voor inwoners, ondernemers en toeristen? Het is een project dat al langer loopt en door de gemeente Mook en Middelaar hoog op de agenda is gezet. Doelen:
- De kern van Plasmolen aantrekkelijker te maken de functie en uitstraling van het horecaplein te verbeteren;
- Een (zichtbare) verbinding te maken tussen plein en plas;
- Een verbinding te leggen tussen natuur (Mookerplas en Sint Jansberg), watersport (jachthaven Eldorado), dagrecreatie (strand) en horeca.
De inrichting van het parkeerterrein aan de Witteweg vraagt om een hedendaagse, duurzame inrichting met een aantrekkelijk aansluiting naar de horeca en terrassen. Daarnaast is er de wens om voor wandelaars een doorsteek door het bos te maken naar het water en de jachthaven aan de zuidoostzijde. KYBYS is gevraagd de technische voorbereiding te verzorgen.
Onze aanpak / Onze oplossing
Van visie naar realiteit: duurzame en toegankelijke herinrichting van Plasmolen
De basis werd gevormd door het landschappelijk inrichtingsplan van MTD Landschapsarchitecten. We hebben dit globale plan technisch uitgewerkt in het ontwerp.
Projectonderdelen
- Inrichting parkeerterrein 180 plaatsen inclusief mindervalidenplaatsen en laadvoorzieningen;
- Toepassing waterdoorlatende grasbetontegels;
- Verplaatsen bomen;
- Inrichting promenade en terrassen;
- Herinrichting Witteweg;
- Aanleg bospad.
Onze rol
- Coördineren onderzoeken;
- Vergunningenmanagement;
- Opstellen ontwerp;
- Opstellen RAW-bestek inclusief tekeningen en bijlagen;
- Verzorgen aanbesteding.
Het resultaat
Het parkeerterrein wordt duurzaam ingericht met waterdoorlatende bestrating en bomen.
Bomen zijn zoveel mogelijk gespaard onder andere door deze te verplaatsen. Regenwater wordt geborgen in de fundering en infiltreert in de bodem. Het bospad biedt een doorzicht en wandelroute naar de jachthaven. Bij de aanleg is rekening gehouden met de aanwezige flora en fauna. De inrichting van de groenvakken is biodivers. Er worden ruime fietsparkeergelegenheden aangelegd aan de zijde van de horeca.
In februari 2025 is aannemer Gebr. Van Venrooij begonnen met de uitvoering met als doel het werk grotendeels gereed te hebben voordat het toeristisch seizoen start in april.
26
Verplanten bomen
180
Aanleg autoparkeerplaatsen
24
Fietsnietjes
3400m2
Groenvakken met Greentocolor
Heb je vragen over dit project of ben je benieuwd wat wij voor jou kunnen betekenen? Neem dan contact op met mij.
Rob van Kasteren
Bekijk meer openbare ruimte projecten
Taxonomie aanpassen in grid om te filteren op alleen openbare ruimte